יום רביעי

|

י״ג באב תשפ״ב

|

10.08.2022
תוכן פרסומי

פטנט רפואי חדש: קרן הלייזר שתפסיק לכם את הנחירות

נחירות זה עניין לא נעים – לא רק עבור מי שישן איתנו בלילה, אלא גם עבור הבריאות שלנו, שנפגעת בגלל שינה לא רציפה. ד"ר ליאוניד חוברס, רופא אף-אוזן-גרון, מסביר על הטיפול החדשני שמבוצע במהירות, בלי הרדמה ובלי כאבים.
שראל סופר
|

שתפו:

הנחירות שלכם אינן מפריעות רק לסביבה הקרובה שלכם – אלא בעיקר מצביעות על בעיה בריאותית. "נחירות הן רק תסמין אחד שצריך לטפל בו", אומר ד"ר ליאוניד חוברס, רופא אף-אוזן-גרון ברשת סאן קליניק. "הסיכון הגדול יותר הוא מצב של דום נשימה, שעלול להוביל להפרעות בריאותיות רבות. אנשים צריכים להבין שנחירות זה לא רק רעש אלא סימפטום של בעיה שדורשת אבחון וטיפול".

החך הרך צונח – ומפריע לחמצן להגיע למוח​

בניגוד לסברה של לא מעט אנשים, הנחירות אינן מגיעות מהאף – אלא מאזור הגרון, וליתר דיוק, מהחך הרך, שצונח למטה ומפריע לאוויר לעבור. כך המוח מקבל פחות חמצן, איכות השינה יורדת – ובמהלך שעות היום, אנחנו מתקשים מאוד לתפקד ולהתרכז.

אם עד כה ראינו טיפולים כמו מכשירים מסורבלים שיש להרכיב בזמן השינה, הרי שכיום מציע המדע פתרון רפואי פשוט – טיפול הנמשך 15 דקות, ומשפר פלאים את איכות החיים – והשינה.

הטיפול החדש, שנקרא NightLase, אינו דורש חומרי הרדמה ועושה שימוש בקרן לייזר – אותה מפנה הרופא לעבר החך הרך של המטופל. בעזרת הלייזר, מתרחש תהליך כיווץ והרמה של החך, במטרה לשחרר את דרכי הנשימה. הדבר מקל מיידית על מעבר האוויר וכפועל יוצא מכך, גם מפחית את הנחירות בלילה. המחקרים שנעשו על השימוש בשיטת NightLase מציגים שיפור של עד 90% ביכולת הנשימה של הנבדק לאחר מספר מצומצם של טיפולים.

לבדיקת התאמה לטיפול בנחירות ב-Sun Clinic
בחרו את אזור מגורכם:​

פטנט אירופאי שעשה מהפכה בתחום

טכנולוגיית הלייזר הייחודית בה משתמשים בטיפול אינה שורפת רקמות, אלא מביאה להצרה שלהן. בכך היא מחזקת את החך הרך, ומפחיתה את ההפרעה למעבר האוויר דרך חלל הפה.

שיטת ה- NightLase היא פטנט של Fotona, חברה אירופית מובילה בתחום הלייזר. היא נמצאת בשימוש זה חמש שנים, במהלכן נערכו עליה לא מעט מחקרים וסקרים, שאחד מהם אף פורסם במגזין היוקרתי "Journal of Laser and Health". הממצאים הראו כי לאחר טיפול אחד מושג שיפור של עד 30% במצב, וכי לאחר מספר טיפולים נרשם שיפור של עד 90% ביכולת הנשימה של הנבדק.

מסיבה זו, ברשת המרפאות Sun Clinic המשתמשת בטכנולוגיה החדשנית, ממליצים על טיפול של שלושה עד שישה מפגשים, עם מרווח של חודש בין כל אחד מהם. הטיפול, כאמור, נמשך כ-15 דקות בלבד – ואינו כרוך בכאבים כלל. על פי כל המחקרים שנערכו על השיטה, אין לה תופעות לוואי בריאותיות; עם זאת, הטיפול אינו מומלץ לסובלים מבעיות אונקולוגיות.

"המטופלים חוזרים הביתה – וישנים נהדר"

המומחים של רשת Sun Clinic, המפעילה שבעה סניפים ברחבי ישראל, מחזיקים בניסיון מצטבר של כ-25 שנה בטיפולי לייזר וטיפולים אחרים לשיפור איכות החיים. צוות המרפאות כולל עשרות רופאים מתחומים שונים, שעוברים הכשרות רלוונטיות שוטפות כדי להכיר את החידושים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

"מה שתמיד נעים לשמוע הוא שמטופלים רבים שחוזרים הביתה אחרי הטיפול הראשון מדווחים שהשינה שלהם כבר הרבה יותר טובה", מספר אלון פרשטיין מרשת Sun Clinic. "הריכוז שלהם עולה, והם ישנים נהדר ועם הרבה פחות רעש".

לבדיקת התאמה לטיפול בנחירות ב-Sun Clinic
בחרו את אזור מגורכם:​

– דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה
– התוצאות עשויות להשתנות בין אדם לאדם וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדויקות
– מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות במגוון תחומים. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו