יום רביעי

|

י״ג באב תשפ״ב

|

10.08.2022
תוכן פרסומי

עזרה בדרך: מערכת הבית הבטוח שמזהה נפילות או מצב חירום בריאותי – ושולחת עזרה מיידית

מדי שנה, אחד מכל שלושה ישראלים מבוגרים צפוי ליפול בבית או בחוץ, ולפעמים העזרה מאחרת להגיע. חברת שירותי הרפואה נטלי משיקה שירות חדש המספק מענה 24 שעות ביממה וכולל גם חיישנים חכמים – שמזעיקים עזרה אוטומטית בעת הצורך
שראל סופר
|

שתפו:

מדי שנה, כ-350 אלף ישראלים מעל גיל 65 (אחד מכל שלושה) חווים נפילה בתוך כתלי ביתם – המובילה לפציעות, שברים ואשפוז. במקרים רבים, הנפילה היא רק הסממן הראשון בדרך להתדרדרות נוספת, כך שגם כשהנפילה מסתיימת בשלום, הנפגע ומשפחתו חוששים בעיקר מפני הפעם הבאה. החשש והחרדה מועצמים כאשר הקשיש חי לבדו וכל תאונה בביתו עלולה להשאירו במצוקה ללא מענה מיידי.

בימים אלה, משיקה חברת נטלי את מערכת "הבית הבטוח", המיועדת להתקנה בבתיהם של בני 65 ומעלה. "מדובר במערכת מתקדמת של חיישנים ולחצנים המותקנים ברחבי הבית, ומאפשרים לדיירים להמשיך בשגרת החיים הרגילה שלהם – כשהם יודעים שבמקרה הצורך, הם יוכלו להזעיק עזרה בקלות ובמהירות", מסבירים בחברה.

"החיישנים מזהים את הנפילה"

הבית הוא אמנם המקום הבטוח של כולנו – אך בנטלי אומרים כי יש בו לא מעט מכשולים, שעלולים לגרום לנפילות ופציעות. "הנתונים מראים שנפילות רבות קורות דווקא כשאנחנו עושים את הפעולות היומיומיות ביותר – למשל, הולכים לשירותים, קמים מהר מדי מישיבה לעמידה או עוברים מחדר לחדר בשעות החשוכות יותר".

מערכת "הבית הבטוח" של נטלי היא שכבת ביטחון נוספת לשמירה על בריאותם של המבוגרים שבינינו. "גם אם נזהרים מאוד ומקפידים על בטיחות, נפילות יכולות להתרחש, בבית או ברחוב, גם כתוצאה ממצבים מסכני חיים", מסבירים בנטלי. "לכן, המערכת שלנו כוללת חיישנים ולחצנים בכל אזורי הבית, וגם לחצן בצורת שעון, שניתן לענוד על היד".

מתי המערכת הזו מופעלת?

"קודם כל, בעת לחיצה על לחצן המצוקה – אבל יש גם הפעלה אוטומטית, אם המערכת מזהה חריגה מהשגרה היומיומית. למשל, אם החיישנים מזהים היעדר תנועה תנועה בבית, נפילה, קושי לקום מהמיטה, פתיחה של הדלת בשעה לא סבירה, גלאי עשן שהופעל, ואפילו אם דלת המקרר לא נפתחה במשך זמן רב מידי כל אלה עשויים להעיד על מצוקה או התדרדרות רפואית – והמידע מגיע מיד למוקד המצוקה והסיוע שלנו.

"ברגע שיש קריאה, אוטומטית או מלחצן המצוקה, המוקדנים שלנו פותחים שיחת חירום – הם יכולים לדבר עם הדייר באמצעות הלחצנים שפזורים בבית וכוללים מערכת שיחה קולית. הם בודקים מה המצב, ובהתאם לצורך שולחים סייר ו/או כוחות חירום והצלה – כל מה שצריך כדי להגיש את העזרה הדרושה במהירות".

לפרטים נוספים על ״הבית הבטוח״ או ״נטלי נייד״

השאירו פרטים ונציגי החברה יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

לחצן שעונדים על הצוואר מסייע במקרה של נפילה מחוץ לבית

בנטלי מסבירים כי "אדם מבוגר יכול ליפול בבית כתוצאה מהתקף לב, איבוד הכרה, שבץ מוחי או כל מקרה בריאותי אחר, כולל מצבים מסכני חיים. החרדה הגדולה של רבים מהאנשים המבוגרים היא מה יקרה אם הם ייקלעו לסכנת חיים בבית שלהם, אבל לא יהיה מי שיידע ויבוא לעזור להם. לכן, ברגע שהמערכת שלנו מזהה נפילה, נציגי המוקד פותחים בשיחה עם המנוי – כדי להבין מה מצבו, ולהזמין במהירות את הגורם המתאים, כגון אמבולנס.

ומה קורה אם נופלים ברחוב?

"כדי שהעזרה תהיה בהישג יד בכל רגע ורגע, גם כשיוצאים החוצה, פיתחנו את 'נטלי נייד' – לחצן מצוקה אלחוטי שאפשר לענוד על הצוואר, והוא מאפשר לתקשר בקלות עם מוקד החירום שלנו גם כשנמצאים מחוץ לבית. אפשר גם לאתר את המיקום של מי שנזקק לסיוע – אם הוא נמצא מתחת לכיפת השמיים ומתאפשרת קליטת GPS או אותות סלולריים.

"העיקרון שמנחה אותנו פשוט – לאפשר ללקוחות שלנו להמשיך ליהנות מאורח חיים עצמאי, ולבצע את כל מה שהם רגילים לעשות בשגרה. הם יודעים שבעת הצורך, אנחנו איתם באופן מיידי. ברגע שלוחצים על לחצן מצוקה, בבית או בחוץ, או שחיישן אותת על בעיה – אנחנו מיד פונים באמצעות הרמקול, ושולחים עזרה שתגיע במהירות. המשמעות היא שקט נפשי והרבה ביטחון – גם למבוגרים שבינינו, וגם לבני המשפחה שלהם".

לפרטים נוספים על ״הבית הבטוח״ או ״נטלי נייד״

השאירו פרטים ונציגי החברה יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

הישארו מעודכנים

מעת לעת אנו שולחים עדכונים חשובים או כתבות מעניינות במגוון תחומים. אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו

אימות באמצעות SMS

ברגעים אלה שלחנו אליך קוד אימות בן 4 ספרות לטלפון הנייד. כדי להשלים את שליחת הטופס יש להזין את הקוד וללחוץ על כפתור השליחה